Prezenty na wielkanoc dla dzieci – czym uzupełnić radosną atmosferę świąt

13 maja 2022

Wielkanoc to okres, na który wiele osób czeka z niecierpliwością.  Święta są okazją do spotkań z najbliższymi, do radosnej celebracji odradzającego się życia. Na święta wielkanocne oczekują również dzieci, wypatrujące prezentów od zajączka. Jakie Najlepsze prezenty na wielkanoc dla dzieci od marki Cobi będą najlepszym rozwiązaniem? Co wybrać, aby upominki stanowiły uzupełnienie radosnej atmosfery świąt?

Tradycyjne prezenty na Wielkanoc dla dzieci

Wielkanoc, już od jakiegoś czasu, jest również w Polce okazją do poszukiwania przez dzieci czekoladowych jajek.  Słodycze, pochowane w ogrodzie lub różnych częściach mieszkania, stanowią pretekst do radosnych poszukiwań. Tradycyjnie, prezenty od zajączka, to raczej niezbyt kosztowne upominki obejmujące koszyczki ze słodyczami, głównie czekoladowymi figurkami zajączków, kurczaczków lub właśnie czekoladowe jajka. Doi takiego zestawu można również dołożyć inne przysmaki, zgodne z upodobaniami dziecka.

Jeśli rodzicom zależy na ograniczeniu ilości cukru, można część słodyczy zastąpić owocami, orzechami lub innymi zdrowymi przekąskami.

Jakie zabawki na prezent wielkanocny?

Wielkanoc jest dobrą okazją na sprezentowanie dziecku wymarzonej zabawki. Dziewczynki mogą ucieszyć się z nowego domku dla lalek albo zestawu akcesoriów dla swojej Barbie. Chłopcy zwykle z radością przyjmują wszelkie samochodziki, samoloty lub statki. Oczywiście, najlepiej z napędem i sterowaniem zdalnym.

Dzieci niezależnie od płci, chętnie budują z klocków, układają puzzle lub grają w planszówki. Taki zestaw przydaje się szczególnie wtedy, kiedy pogoda na święta nie dopisze. W czasie deszczu, wspólna gra lub próby złożenia trudniejszych puzzli mogą stanowić interesujące wydarzenia rodzinne, zapewniające rozrywkę i umożliwiające integrację. Podobnie skutecznym sposobem na zapewnienie zabawy oraz wyzwania dla całej rodziny mogą być klocki lego lub tradycyjne klocki drewniane, umożliwiające budowę skomplikowanych projektów.

Niezależnie od tego, jakie prezenty dla dzieci na Wielkanoc wybierzemy, trzeba pamiętać, że najważniejsze jest wspólne spędzenie czasu oraz radosna aura świąt.

#prezenty na wielkanoc dla dzieci