Wybieramy prezenty na Wielkanoc dla dzieci – co kupić na Zajączka

13 maja 2022

Początek wiosny, to również Wielkanoc. Z nią związanych jest wiele tradycji, a jedną z nich są prezenty na Wielkanoc dla dzieci, które w równych zakątkach domu i ogrodu ukrywa Zajączek. Warto mu jednak pomóc w tym zadaniu i samemu wybrać niespodzianki dla maluchów. Co warto wybrać, a czego unikać? Zabawki i słodycze to najpopularniejsze wybory, dla których istnieją interesujące alternatywy, o których poniżej. 

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci – co kupić? 

Każdy maluch uwielbia słodycze. To właśnie one stały się jednym z najpopularniejszych wyborów uzupełniających świąteczną niespodziankę. Jako prezenty na Wielkanoc dla dzieci możemy wybrać czekoladowe jajka, żelki i wiele innych łakoci. Dobrze jest rozważyć ich zdrowsze alternatywy, które znajdziemy, odwiedzając sklep ze zdrową żywnością. W ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Dzieci będą zachwycone pysznymi smakołykami, a rodzice zyskają pewność, że nie zaważy to na zdrowiu ich pociech. 

Nie tylko słodycze.  Prezenty wielkanocne, które bawią i uczą 

Zabawki to oczywisty pomysł na prezenty wielkanocne, który nasuwa się sam. Chcąc sprawić radość maluchom, możemy sięgnąć po nowoczesne zabawki dla dzieci, które bawią i uczą. Kreatywne zestawy, takie jak klocki LEGO, pozwalają rozwijać u dziecka pożądane cechy, w tym sprawność manualną czy wyobraźnię. Dobry wyborem są również kolorowanki dla dzieci i książeczki w wielkanocnym klimacie. Mogą to być, chociażby popularne książki dla dzieci o zwierzętach z ruchomymi obrazkami, np. “Gdzie jest zajączek wielkanocny?”.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci – 5 pomysłów na niespodziankę 

Prezenty na Zajączka to głównie niespodzianki, których odkrywanie sprawia dzieciom mnóstwo radości. Co może nam posłużyć do tego, aby zaskoczyć malucha? Wystarczy skorzystać z jednego z poniższych pomysłów:

– zabawki z niespodzianką, np. figurką 

– zabawki do zabaw na dworze

– zabawki kreatywne, takie jak zestawy z farbkami czy zestawy do rysowania i kolorowania

– zabawki interaktywne 

– figurki, lalki i maskotki 

Każda z powyższych propozycji ma tę zaletę, że choć fajna i powodująca radość, nie jest droga i pozwala dziecku zapamiętać, że prezenty wielkanocne to jedynie dodatek do Świąt. 

#prezenty na wielkanoc dla dzieci